top of page

Bilinç Ruhumuzun Yaşıdır..

Ömrü tamamlanan canlının bedeni tamamken, nefes alışının ve hareketinin sonlanması, başka bir enerjinin var oluşu ile açıklanabilir. Ayrılan bu enerjide, “RUH” veya “BİLİNÇ” üçüncü boyuttan başka bir boyuta geçer. Can enerjisi üçüncü boyutta korunumu ve dönüşümünü sürdürür. Ruh enerjisi, kişinin bilincine göre uygun bir boyuta dahil olur. Eh, bilincimiz “İDRAK”, bizim titreşimimizdir; evrensel düzende de uygun bir konumda varlığına devam eder. Bu açıklamalara göre insanın sadece bir bilinç olduğu varsayımını çıkarabiliriz ! Ne dersiniz ?..


“Düşündüğümüz kadar varız..”


Her bilinçlenme yaşam boyutunda da kavramlarımızı, algılarımızı yenileriz. Zaten yenilenmektir ve bir süreçtir BİLİNÇLENME..


O zaman;

Söz olmadığında müziği,

Şekil olmadığında resmi gerçekten algılayabiliriz.Çünkü netlik; yolculuğu, yenilenmeyi, sonsuzluğu engeller. Leb çizmeden, leblebi anlaşıldığında izleyen de resme katılmış olur. Varoluşun beraberliği, bütünselliği denenir. İnsanın; su, enerji, koku olması bulunduğumuz boyutta, düşünebilmesi, bilinçlenmesi bir üst boyutta akışkanlığıdır. Akışkan olduğumuzu kabul ettiğimizde tüm tanımlamalar ve sıfatlardan uzaklaşırız. Sanırımki varabileceğimiz ÖZGÜRLÜK de budur !.. Yaratılışın işleyişini kavradıkça, ahengine uyumlandıkça etkili eleman olabilme şansımız artar. Salıncakta sallanırken, karar verebilme becerisi, farkındalık, bilinçlilik, bizi daha güzele, hakikate, uyuma taşıyacaktır.


Bilen akıl,

Bilinçlenen ruhumuzdur.

Beynimiz alışkanlıkları üç günde otomatikleştirirken, 21 günde silebilmektedir. Tahminen verdiğim bu ölçü bizim yanlış kodlarla, hastalıklı bakışlarla varoluşu algıladığımızı ortaya çıkarabilir. Bilincin bilmekle ilişkisi var ama bilinenin uygulanması, kullanılması ile yaşama geçirilir. Mesela; DNA'yı keşfeden akıldır, onu var eden değil.. Biz böyle bir bilgiden varoluşu kavramaya geçebiliriz ancak.


Herşey hazır, bizim Güç'e dokunmamız güç mü ?

Güç, sadece bilinçlenmemiz oranında alanını genişletir. Bize öğretilen, istenen, beklenenler bu alanda değer bulabilir maalesef. Yaratılış için, bilinçlenme sonsuzluktur.


SONSUZ BİLİNÇLENMELER DİLERİZ..
10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page